Kapitoneleri Bitirmeye Çalışıyorum

Artık iki kapitonemi de gerçekten bitirmek istiyorum :) Bunlardan bir tanesi hatırlayacağınız gibi Beginner’s Quilt Along ile diktiğim diğeri de Mystery Quilt. İkisinin de ön yüzleri tamamlandı. Mystery Quilt’in son bordürlerini de ekledim. Bir kapitonenin tamamıyle nasıl bitirileceğini de teorik olarak artık iyice öğrendim. Bundan sonra daha fazla pratik yapmam gerekiyor.

Şimdi arka kısımlar üzerinde çalışıyorum.

DSC04433-1Bugün her ikisi için de birer taslak hazırladım. Taslakları hazırlamam da Elizabeth Hartman’ın Crafsty’deki “Creative Quilt Backs” videosu gerçekten yardımcı oldu. Bir yandan bazı yeni ipuçları öğrenirken bazı noktalarda da kendimden daha emin olmamı sağladı.

İlk kapitone için 13 tane blok yapmıştım. Ön yüzü için 12 tanesini kullandım. Şimdi geriye kalan bir taneyi arkaya yerleştireceğim. Bloğun dışında kalan alanda ağırlıklı olarak lacivert kumaş kullanacağım.

DSC04440-1Mystery Quilt için ise üç tane, üstteki fotoğraftakine benzer blok yapmayı planlıyorum. Blokların dışında kalan alan beyaz olacak.

Yorganlama aşamasını daha sonra konuşuruz :)

Ayrıca eğer ara sıra da olsa Pinterest’ime göz atıyorsanız  pijama pantolonu dikimi ile ilgili çok fazla pin eklemiş olmam dikkatinizden kaçmamıştır. Şimdi onlardan bir tane, basit ev içi pantolonu yapmak istiyorum. Birkaç sene önce bir Burda dergisinden çıkardığım kalıpları buldum. Sanırım işe yarayacaklar.

DSC04436-1DSC04437-1

DSC04434-1Bir de gülkurusu polar kumaştan terlik yapmaya başladım. Bunların kalıpları da Suzuko Koseki’nin Natural Patchwork kitabında yer alıyor.

DSC04446-1

DSC04449-1Dolgu maddesi olarak keçe kullanacağım.

Bu reklamlar hakkında

Zaman ayırıp yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.. Bıraktığınız tüm yorumları okuyorum ve elimden geldiğince hepsini cevaplamaya çalışıyorum. {I read every sıngle comment and try my best to reply them. Thank you so much for leavıng one!}

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter picture

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s