Zakka Along 2.0 :: Patchwork, Please!

patchworkSALlargeYakında ev sahipliğini A Quilter’s Table‘den Debbie ve LRstitched‘den Lindsey’in yapacağı yeni bir zakka projesi başlıyor. Bu projede kullanılacak olan kitap Ayumi Takahashi‘nin Nisan ayında çıkacak olan kitabı; Patchwork, Please!

Önizlemesinde gördüğüm kadarıyla kitapta patchwork ile ilgili bazı temel bilgilerin yanısıra 19 farklı proje yer alıyor. Bazı projeleri burada görebilirsiniz.

Zakka Along 2.0, 3 Haziran’da başlayacak ama şimdiden bir Flickr grubu oluşturulmuş. Eğer bu seferki zakka projesine siz de katılmak istiyorsanız şimdiden bu gruba dahil olabilirsiniz.

“Zakka”nın kelime olarak ne anlama geldiğinden daha önce hiç bahsetmedim. “Zakka” Japonca bir terim. Genel olarak “pek çok şey,” “çeşitli eşyalar” anlamlarına geliyor. Rashida Coleman-Hale Zakka Style‘da yer alan açıklamasında şöyle diyor:

“The term zakka has been loosely translated to mean “miscellaneous goods,” “many things” or “sundries.” But it has grown to mean a style that embodies a kind of simple charm and uniqueness -something handmade that is useful yet pleasing. Zakka has evolved into a design style that has become popular all over the world.”

Ben Zakka Style’dan diktiklerimin pek çoğunu çok severek kullanıyorum. Özellikle de Zigzag çantamı geçtiğimiz yaz çok sık kullandım. Bu fermuarlı çantayı her zaman kullandığım dikiş gereçlerim için kullanıyorum.

Ayumi’nin kitabı “Patchwork, Please!”de de gerçekten göz alıcı, sevimli ve kullanışlı projeler yer alıyor gibi görünüyor.

Bu reklamlar hakkında

Zaman ayırıp yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.. Bıraktığınız tüm yorumları okuyorum ve elimden geldiğince hepsini cevaplamaya çalışıyorum. {I read every sıngle comment and try my best to reply them. Thank you so much for leavıng one!}

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter picture

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s