Yeni Terlikler

DSC04476-1Bunları bitirdiğim için gerçekten çok mutluyum. Üstelik kalıplarda hiçbir değişiklik yapmama gerek kalmadan ayağıma tam oluyorlar. Şu halde kalıpların 37 numara için uygun olduklarını söyleyebiliriz :) Terlikleri Suzuko Koseki’nin Natural Patchwork isimli kitabından diktim. Kitapta kalıpları ve nasıl yapılacağını bulabilirsiniz. Projenin orjinal ismi Appliquéd Room Shoes.

DSC04456-1Hava hala soğuk; polar kumaş çok fazla hayranı olduğum bir kumaş türü olmasa da terlikler için gülkurusu polar kumaş kullandım. Ön kısımlarına çeşitli pamuklu kumaşlar ile aplike yaptım. Dolgu maddesi olarak elyaf yerine terliklerin biraz daha kalın olmaları için keçe ilave ettim.

DSC04458-1

DSC04459-1Terliklerin üst kısımlarını ve tabanlarını düz dikiş ile kapitone yaptım. Bu projenin tamamında büyük beyaz yorganlama ayağını kullandım. Polar kumaş ile dikerken bu ayak gerçekten çok büyük kolaylık sağlıyor. Kumaşın kaymasını büyük ölçüde engelliyor.

DSC04466-1

DSC04473-1Ön parça ve topuk parçası birbirine ilave edildikten sonra elde edilen parça tabana ekleniyor.

DSC04468-1

DSC04469-1Üst kısım ve astar için de aynı işlemden sonra iki parça yüzleri birbirine dönük olacak şekilde içiçe yerleştiriliyor ve dikiliyor.

Bu proje kolay sayılabilecek ve fazla zaman gerektirmeyen bir proje; yalnızca terliklerin dış yüzleri ile astarlarını birleştirme esnasında küçük ve yuvarlak kısmı dikmek biraz zordu.

DSC04485-1

Bu reklamlar hakkında

Yeni Terlikler” üzerine 2 yorum

Zaman ayırıp yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.. Bıraktığınız tüm yorumları okuyorum ve elimden geldiğince hepsini cevaplamaya çalışıyorum. {I read every sıngle comment and try my best to reply them. Thank you so much for leavıng one!}

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter picture

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s