Günün İçinden: Devam Eden Çalışmalar

Today I started cutting my fabrics for Orbit Quilt. I will be using seventeen fabrics and background fabric for the quilt. The original pattern includes thirteen fabrics plus background fabric. I love floral fabrics and I picked some for this quilt too.

Log cabin blocks are for one of my nearly UFO’s (or work in progress.) These are my first log cabin blocks :)

Linking up to weekending at Chase’s 1/4″ Mark.

———————–
DSC04536-1

Bu blokları tamamlanmayı bekleyen projelerden biri için yapıyorum. İki tane çünkü başlangıçta iki tane yapmayı planlamıştım ama şimdi iki tane daha yapmaya karar verdim. Ebatları 11,5″ × 11,5″ gibi.

DSC04546-1Bugün Orbit Quilt için kumaşlarımı da kesmeye başladım. Yeni bir döner makasım var. Red Arrow diye bir marka. Demirbilek‘ten Kai marka 45 mm bir dönek makas siparişi vermiştim ama ellerinde o markadan kalmamış; bunu onun yerine gönderdiler. Daha önce başka bir yerden Kai marka bir makas satın almıştım gerçekten çok çok güzel kesiyor. Singer döner makasımın her iki bıçağı da artık iyice körelince onun yerine de Kai marka bir döner makas almak istedim. Ama bu geldi :) Çok güzel kesiyor. Tasarımını da Kai’den daha çok sevdim.

Singer’den daha ergonomik, çalışması daha kolay. Singer döner makas benim elim için biraz büyük kalıyordu. (Hala kullanıyorum onu da.) Kırmızı düğme bıçağı kilitleyip açmak için. Kesme esnasında siyah kısım içeri doğru itiliyor ve bıçak ileri doğru hareket ederek kesime hazır hale geliyor. Kesme işlemi bitip siyah kısım serbest bırakıldığında bıçak da tekrar yerine dönüyor ve böylece makası elinizden bıraktığınızda bıçağa temas etme endişesi duymadan cetvel ve kumaşınızı düzenleyebiliyorsunuz. Singer döner makasıma göre bu daha emniyetli.

DSC04547-1Bu kumaş tasarımı ve renkleriyle seçtiğim kumaşlar arasında en sevdiklerimden bir tanesi.

DSC04551-1Kapitonenin orjinal tasarımında biraz değişiklik yapacağım. Toplamda onüç kumaş yerine onyedi tane kullanıyorum; arkaplan kumaşı hariç. Bir önceki yazıda gördüğünüz yazılı kumaş arkaplan kumaşı olacak.

DSC04552-1Bu kumaş da sevdiğim bir diğer kumaş.
DSC04563-1Arka tarafta görüğünüz mavi kumaşın de arkaplan rengi gül desenlerini çok beğendiğim için satın almıştım; ayakkabılar çok fazla beni yansıtmıyor.

DSC04557-1Bu sefer kestiğim kumaşları şeffaf dosyalara koyarak etiketliyorum.

DSC04555-1Elbette free motion quilting çalışmayı da ihmal etmiyorum..

DSC04568-1

Bu reklamlar hakkında

Günün İçinden: Devam Eden Çalışmalar” üzerine 10 yorum

  1. Geri bildirim: Orbit QAL Week 2 :: Piecing | LRstitched :: a journal of stitches

  2. Ben bu işe yeni başlıyorum.Yorganlama yaparken makine ayağını değiştiriyor musunuz?Eğer öyleyse nasıl bir ayak olmalı?

  3. Takip ettiğim blogların güncellemelerini neden kaçırıyorum, anlayamadım. Bir sürü güzel post girmişsiniz, her akşam merakla açıyorum., hiç birini görmemişim. Neyse bu sorunu bi şekilde çözmem lazım. Önceki diğer projeleriniz. dahil hepsi çok çok güzel ve büyük bir ilerleme kaydettiğiniz de anlaşılıyor. free motion quilting e de alıştınız sanırım iyice. Ben yapamasam da yapanları izlemek de ayrı bir keyif. Kesimde Olfa kullanıyorum ben memnunum. Yalnız güvenlik açısından sizin makas daha iyi. Singer makas konusunda hiç iyi değil, döner makasları zaten bir kullanımlık gibi. Olfa ile kıyaslanamaz bile. Çok yazdım. Yazasım da var daha. neyse başka postlara.

    • Ben bloğumun adresini değiştirdim; siz sizde kayıtlı olan adresi http://laceandribbon.com ile değiştirirseniz güncellemeler tam zamanında görünecektir. Çok teşekkür ederim; evet, yavaş yavaş ilerleme kaydediyorum. Ben de Olfa alma niyetindeydim; onun tasarımını da seviyorum ama 45 mm kalmamıştı gittiğim tuhafiyede. Sonra da bunu aldım. Benim de küçük Olfam var :) Küçük kağıtla birleştirme projeleri için çok kullanışlı..

  4. Makasını güle güle kullan :) yorganlaman çok iyi görünüyor! Şu ayakkabılı kumaştan ben de aldım. Hiç tarzım değil ama ne yapalım seçenekler çok az…sevgiler…

Zaman ayırıp yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.. Bıraktığınız tüm yorumları okuyorum ve elimden geldiğince hepsini cevaplamaya çalışıyorum. {I read every sıngle comment and try my best to reply them. Thank you so much for leavıng one!}

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter picture

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s