Yorganlama

DSC04614-1Yorganlamaya tahminimden biraz daha erken başladım. Ama yine de bu biraz zaman alacak gibi görünüyor. Bu kadar büyük bir projeyi makinede yorganlamak sandığımdan biraz daha zormuş ama sonuç şimdiden memnuniyet verici olacağa benziyor.

DSC04615-1

DSC04617-1

DSC04620-1Kapitonenin arka kısmında kullandığım kumaş.

DSC04612-1

DSC04608-1Büyük projelerle uğraşırken bazen hemen bitirebileceğim küçük şeyler yapmak istiyorum. Bu iğne yastığı en miniklerden olsa da onlardan biri..

DSC04629-1Wonky Star blok yapım aşamalarıyla beraber 1/4″ Mark‘da.

Ek: (11. 03. 2013 tarihinde ilave ettim)

Yorganlamaya devam ediyorum. Dikişlerin arasında 2″ mesafe var. Bu örtünün yorganlamasının çok yoğun olmasını dolayısıyla çok sert bir sonuç elde etmeyi istemiyorum. Bu sebeple, henüz tam olarak karar vermemiş olmamakla beraber ikinci kısım dikişleri eklememeyi düşünüyorum. Tüm kapitoneyi bu şekilde paralel dikişler ile yorganlamak yeterli olacak sanırım. Ve bu işlem neredeyse bitmek üzere :)

DSC04634-1Yorganlama esnasında dikilen alanda herhangi bir gerginlik oluşmaması için örtünün tamamı masanın üstünde kalmalı, hiç bir yönden masanın üzerinden aşağı sarkmamalı. Bu sebeple çalışma alanı buna göre ayarlanmalı. Benim çalışma alanım şu anda ideal olmasa da şimdilik yeterli..

DSC04635-1

DSC04636-1İşaretlemek için bu kez Prym Trickmarker kalem kullanıyorum. Bu kalem bir süre sonra kendiliğinden uçuyor ya da suyla silinebiliyor. Uçma süresi kullanılan kumaşa göre farklılık gösterebiliyor. (Elbette test etmeden kullanılmamalı.) Benim kullandığım kumaşlarda çok çabuk uçtuğunu farkettim. Bu yüzden örtünün tamamını en başta işaretlemedim. Her bir dikişi sırayla işaretleyip dikiyorum. Bu kalemleri kullanırken işaretli bölgenin ütülenmemesi gerekiyor aksi halde izler sabitleniyor.  Ben suyla çıkan başka bir kalemle bir kere tecrübe etmiştim :))

DSC04594-1

Bu reklamlar hakkında

Yorganlama” üzerine 2 yorum

  1. Kolay gelsin, çok güzel oluyor. Yapım aşamalarını ben bulamadım, ayrıntılı bakmadım gerçi. İlk yapacağım bu olacak elime çok fazla kumaş var. Yorganlaması düz olacaksa hele daha kolay. Benim makine Allah’tan çok güzel düz yorganlama yapıyyor. Yorganlama ayağı bile takmadan…

Zaman ayırıp yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.. Bıraktığınız tüm yorumları okuyorum ve elimden geldiğince hepsini cevaplamaya çalışıyorum. {I read every sıngle comment and try my best to reply them. Thank you so much for leavıng one!}

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter picture

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s