Bell Pepper Coasters + Giveaway / Zakka Along 2.0 İlk Hafta ve Bir Hediye (Çekiliş)

This summer Lindsey of LRstitched and Debbie of A Quilter’s Table are hosting a new zakka sew along; Zakka Along 2.0. The sew along started on Monday and will last until October 7th. Each week a new blogger will be sharing their experince on a project. There are 19 projects in the book Patchwork, Please by Ayumi Takahashi.

I really enjoyed the previous zakka sew along and thinking of sewing through Patchwork, Please too as much as I can.

Bell Pepper Coasters are the first project of the book. A very lovely and easy project! Once you figured out how to make it you can go and make several of them in no time.

So..  As this is very beginning of the sew along I thought it would be nice to give away my own coasters.

To enter the giveaway please leave a comment in the comments section. The giveaway will stay open until Wednesday, June 12th.

International friends are very welcome. Just leave a comment.

Giveaway is closed. Thank you. I announced the winner here.

••••••••••••••••

IMG_0373-1Ayumi’yi pek çoğumuz bloğu The Pink Penguin‘den tanıyoruz. Daha önce de bahsettiğim gibi onun yeni çıkan ve hepsi birbirinden güzel ve kullanışlı 19 proje içeren kitabının kullanılacağı; geçtiğimiz Zakka Style Sew Along‘un bir devamı niteliğinde olan Zakka Along 2.0 dün başladı.

Bell Pepper Coasters (Biber Bardak Altlıkları) da bu projenin ilk adımı. Bunların yapımı oldukça kolay; yeni dikişe başlayanlar için uygun ve pratik bir proje.

IMG_0375-1Birkaç tane biberi kısa bir süre içinde bitirebilirsiniz. Ben elimde olan kumaşları kullandım. Dolayısıyla benimkiler Ayumi’nin yaptıkları kadar güzel olmadılar elbette.

IMG_0383-1Sapları için kitapta olduğu gibi keçe kullanıldığı zaman daha hoş bir görünüm ortaya çıkıyor. Benim elimde kahverengi keçe yoktu; kahverengi kumaştan çift katlı biye hazırlar gibi hazırladığım küçük parçaları sap olarak ekledim.IMG_0384-1Bunların içinde bir kat sıkıştırılmış elyaf bulunuyor. Parçaları dikerken Ayumi’nin de tavsiye ettiği gibi dikiş boyunu küçültmek (1,5-1,8) yuvarlak kısımların daha düzgün olmasını sağlıyor.

IMG_0390-1Patchwork, Please elime ulaştığından beri (diğer bütün dikiş-patchwork kitaplarımda da olduğu gibi) elimden bırakamıyorum. Ayumi’nin renkleri, kumaşları nasıl kullandığını incelemek, onun tarzını keşfetmek çok eğlenceli, öğretici ve ilham verici. Kitapta favori olarak seçebileceğim tek bir proje yok; hepsi gerçekten birbirinden güzel. Kitapta 2 tane de kapitone projesi yer alıyor.

Ve son olarak hediye aşaması.. Yaptığım biberleri bir kişiye hediye ediyorum. Bunun için bu yazıya yorum bırakmanız yeterli olacak. Yorumlar 12 Haziran’a kadar açık kalacak.

Çekiliş kapandı. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Kazananı burada ilan ettim.

Zakka Along 2.0 dahilinde yapılan diğer Biber Bardak Altlıklarını görmek isterseniz: Bell Pepper Coasters

Sew Along button

Bu reklamlar hakkında

Bell Pepper Coasters + Giveaway / Zakka Along 2.0 İlk Hafta ve Bir Hediye (Çekiliş)” üzerine 11 yorum

  1. Cok guzel olmus renklerine bayildim elinize saglik ;) bende beklerim sayfama benimrenklikecelerim.blogspot.com facebook/benimrenkli.kecelerim

  2. Love the peppers you made and the colors you chose. I am doing the sew along too I just love sewing for fun and learning new techniques.

  3. Çok güzel olmuşlar… Ellerinize sağlık. Ben de fırsat buldukça ufak tefek şeyler yapmaya çalışıyorum ve sizden feyz alıyorum… Teşekkürler…

  4. maşallah pek beceriklisin, yaptığın şeyleri mümkün mertebe takip etmeye çalışıyorum çekiliş bahane yorum yazmayı düşünüyordum,
    kolaylıklarr :)

Zaman ayırıp yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.. Bıraktığınız tüm yorumları okuyorum ve elimden geldiğince hepsini cevaplamaya çalışıyorum. {I read every sıngle comment and try my best to reply them. Thank you so much for leavıng one!}

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter picture

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s