Zakka Sew Along 2.0 3. Hafta / Lettered Tea Cozy + Teabag Pouch

IMG_0730-1Bu iki projeyi bu hafta yetiştirmeyi ummuyordum ama son anda her ikisini de bitirmeyi başardım :)) Fotoğrafları çekerken güneş batmak üzereydi.

Bu iki proje kitapta ayrı ayrı yer alıyorlar fakat Poşet Çay Çantası küçük bir proje olduğu için sanırım Demlik Kılıfı ile sew-along için birleştirilmiş. Bu hafta Zakka Sew Along 2.0 için 3. hafta.

IMG_0714-1Küçük çanta kumaşlarınızı seçtikten sonra hemen bitiveren bir proje. Ben, onu geçen hafta Mutfak Havlularını bitirdikten hemen sonra dikmiştim. Oldukça kolay fakat zevkli ve şirin bir proje.

IMG_0717-1Patchwork Please‘de kağıtla birleştirme metodunun kullanıldığı veya kullanılabileceği pek çok proje var. Onlardan bir tanesi de Demlik Kılıfı.

IMG_0711-1Bu projede harfler ve bardak kağıtla birleştirme yöntemi ile dikiliyor. Görüldüğü gibi çok fazla küçük parça ya da kompleks birleştirmeler yok. Bu yüzden kağıtla birleştirmeyi ilk defa deneyecekler için ideal denilebilir.

Kağıtla birleştirme şablonları kitapta tam boyutta yer alıyor. Yapılacak tek şey fotokopisini çekmek. Fakat Demlik Kılıfı’nın şablonunda büyütme yapmak gerekiyor.

IMG_0708-1

IMG_0709-1

IMG_0707-1Projenin orjinalinde içteki dikiş payları açıkta kalıyor. Fakat Ayumi hangi aşamadan sonra dikiş paylarının biye ile tamamlanabileceğini belirten küçük bir not düşmüş. Ben, şu anda Demlik Kılıfını kullanıp kullanmayacağımı ya da hangi amaçla kullanacağımı bilmiyorum fakat dikiş paylarının öylece kalmasını istemedim ve biye ekledim. İç kısmının son şeklinin görünümü bu şekilde;

IMG_0705-1Demlik Kılıfının ön kısmı iki parçadan oluşuyor. Harflerin olduğu sıra ile tek renk olan üst kısım birleştirilmeden önce üst kısmın yorganlaması tamamlanıyor. Bu şekilde yorganlama yapmak çok eğlenceliymiş ;)

IMG_0721-1Zakka 2.0 kapsamında yapılan bu haftanın diğer projelerini de görmek isterseniz: Lettered Tea Cozy + Pouch
Sew Along button

Bu reklamlar hakkında

Zakka Sew Along 2.0 3. Hafta / Lettered Tea Cozy + Teabag Pouch” üzerine bir yorum

  1. Yine çok güzel bir çalışma.Elinize sağlık.Benim sitemi sormuştunuz.İsim hakkını aldık.
    40yama.com Ancak siteyi hazırlayacak kişi çok yoğun olduğundan benimkine sıra gelmedi.Sizi haberdar ederim.Sanırım yaz sonu olacak.İyi çalışmalar.

Zaman ayırıp yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.. Bıraktığınız tüm yorumları okuyorum ve elimden geldiğince hepsini cevaplamaya çalışıyorum. {I read every sıngle comment and try my best to reply them. Thank you so much for leavıng one!}

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter picture

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s