Bitmek Üzere Bir Kapitone ve Bir Yeni Proje

IMG_1981-1

Geçtiğimiz aylarda başladığım bu kapitonenin yorganlamasını yeni tamamladım. Üst kısmını tamamladıktan sonra yorganlamaya da biraz başlamıştım. Ama sonra araya başka projeler girdi hem de yaptığım yorganlamadan ilk başlarda pek hoşnut olmamıştım. Bu yüzden bu örtü bir süre kenarda bekledi.

Bugünlerde yorganlama yapmak istediğim için ilk önce, hem küçük olduğundan hem de ilk adımlar hazır atılmış olduğundan bu örtü gözüme takıldı. Yorganlamanın ilk aşamalarından her ne kadar pek memnun olmasam da bu kapitoneyi seviyordum. Bu Quilting Modern‘de yer alan projelerden bir tanesi. Orjinal ismi; Swirling Medallion Quilt.  Kare şeklinde. Benim yaptığım yorganlama da kitaptakine benziyor ve içiçe karelerden oluşuyor.

Başta (en içteki ilk birkaç kare için) küçük dikiş boyu kullanmışım. Yorganlamanın devamında dikiş boyunu biraz uzattım (3 gibi sanırım.) Bence daha iyi oldu. Çok çok minik dikişlerle yorganlama yapmayı pek sevmiyorum. Ama çok uzunların görünümünü de sevmiyorum. Sanırım benim dikiş boyum 2,8-3 civarında. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam yorganlama eldivenlerimi de en başta kullanmamıştım. Sonradan kullanmaya başladım. Her ne kadar düz dikiş ile yorganlama yapmış olsam da eldivenler örtüyü hareket ettirmem de gerçekten çok büyük kolaylık sağladı. Ve ilk günlerime göre eldivenleri kullanmaya biraz daha alışmış olduğumu farkettim :)

Her ne kadar yorganlamam yine de mükemmel olmasa da bu halinden oldukça memnunum.

IMG_1986-2

Şimdi biyeyi eklemeye sıra geldi. Bu kapitone uzunca bir süre kenarda bekledi; buruşuklukların büyük bir kısmı ve iğne izleri o yüzden. Biraz da büyük iğneler kullanmışım.. Kırışıklıklar yüzünden henüz hiç kullanılmamış olduğu halde şimdiden kullanılmış gibi görünüyor.

Ayrıca bir de Ocak ayında başlayacak olan bir kapitone projesinden bahsetmek istiyorum. İlgilenenler olabilir. Proje Quilting Gallery tarafından düzenleniyor. İsmi Delightful Stars Quilt Along. Bu kapitonenin tasarımı Michele Foster’a ait ve proje kendisi tarafından yürütülecek. Bu proje kapsamında yapılacak olan örtü daha önceki iki projede yapılanlara göre çok daha büyük. Ve diğerlerinden bir kademe daha zor.

Delightful Stars Quilt-Along

Bu projeden önce belki daha önceki projelerin derslerini içeren kitapçıklara göz atmak isteyebilirsiniz; Breezy Beginner’s Sampler Quilt ve Aiming for Accuracy.

Not: Benim Aiming for Accuracy kapitonem henüz bitmedi. Üst kısmı tamamlar tamamlamaz fotoğraflarını paylaşacağım.

Bu reklamlar hakkında

Zaman ayırıp yorum bıraktığınız için çok teşekkür ederim.. Bıraktığınız tüm yorumları okuyorum ve elimden geldiğince hepsini cevaplamaya çalışıyorum. {I read every sıngle comment and try my best to reply them. Thank you so much for leavıng one!}

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter picture

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s